Son Eklenenler

Kredi Kartı yapılandırması Nedir?

Kredi Kartı yapılandırması Nedir?

Yurdumuzda bankacılık sektörü oldukça fazla gelişmiş ve bu doğrultuda ihtiyaç sahibi kişiler bankalardan kendi ihtiyaçlarını karşılayacak belli bir miktar kredi alırlar. Alınan rakam banka tarafından geri alınmak şartıyla taksitlendirilir.

Yurdumuzda 10 kişide en az 7 tanesi banka kartı kullanmaktadır. Birçoğu da kredi kartı kullanmaktadır. Her kredi kartının belli bir limiti vardır. Sigortalı kişilerin kredi kartı limitleri en fazla kazanç miktarlarına kadar yükselebilmektedir.

Kredi kartlarından nakit çekebilir veya alışveriş yapabilirsiniz. Dönem sonunda karttan çektiğini para miktarını geri ödemelisiniz. Geri ödediğiniz takdirde limitiniz tazelenir ve yeniden kullanıma açılır. Ödemediğiniz veya ödeyemediğiniz takdirde bankaya giderek kredi kartı borcu taksitlendirme talebinde bulunmalısınız.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kartınızın limiti ile yaptığınız tüm harcamaları dönem sonunda mutlaka ödemeniz gereklidir. Normalde diğer dönemlerde düzenli ödüyordunuz fakat bu dönem bir aksilik oldu ve ödeyecek durumuz yok. O halde bankadan kredi kart borç taksitlendirme hakkında bilgi alma talebinde bulunmalısınız. Bu işlem bütün şehirlerde yapıla bilinmektedir.

Kredi kartı borcunuzun tamamını ödeyemeyen kişiler için bankaların sunduğu fırsatlardan en avantajlısı da borcun asgari ücretinin ödenmesi ile tabi tutulmaktır. Genellikle borcunun tamamını ödeyemeyecek durumda olan kişilerin aklına ilk asgari ücret nasıl hesaplanır sorusu gelir. Borcunuzun %25’lik tutarı asgari ücretiniz olarak hesaplanır.

Kart Taksitlendirme

Kredi kartı ekstre borcunu ödeyemeyen kişiler, asgari borç tutarını ödemezler ise borç faizli olarak çalışır ve bu hususta artış gösterir. Kredi kartının asgari borcu ödenirse kart gecikmeye tabi tutulmaz ve faizli çalışmaz. Sürekli olarak yalnızca kredi kartınızın asgari ücretini öderseniz banka her hangi bir sorun arz etmez.

Kart taksitlendirme için bankanın müşteri hizmetleri bölümünü arayarak bankadan taksitlendirmeyi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi alabilirisiniz. Müşteri temsilcileri sizlere doğru bilgiyi verecektir.

 

Kart Taksitlendir

Kart taksitlendirme borcun tam anlamı ile taksit ödenebilmesi için hayata geçmiş bir uygulamadır. Diyelim ki 5,000 TL kredi kartı borcunuz bulunuyor, bu durumda borcunuzu taksitlendirmek için bankaya gitmelisiniz. 9 ay borç taksitlendirme için vade farksız ve faizsiz aylık ödeme tutarınız aşağı yukarı 555 tele ve civarı olacaktır.

İstanbul Kart Taksitlendirme

Kredi kartı borcunuzu taksitlendirebilmek için bulunduğunuz şehir önemli değildir. Kredi kartınızın ait olduğu banka şubesine giderek borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. İstanbul kart taksitlendirme işlemi de aynı şekildedir. Bütün Türkiye cumhuriyeti dâhilinde bulunan kart şubenizde borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Dilersiniz borcunuzu 2 taksite de bölebilir ya da en fazla 12 ay taksitlendirme işlemi ile borcunuzun taksit miktarlarını daha fazla düşürebilirsiniz. Borç taksitlendirme işlemi sayesinde birçok kişi avukatlık olmaktan kurtuluyor. Bu işlem sayesinde borcunuzun tamamını bir anda ödemek zorunda kalmıyor ve taksitlerle kolaylık sağlanıyor.

Bankaların borcunu ödeyemeyecek durumlarda olan kişiler için sunduğu en iyi ve müşteri için en avantajlı çözüm taksitlendirebilme imkânıdır. Bu imkân müşterilerin zor durumda kalmayarak borcun en uygun taksitlendirme seçenekleri ile yapılması doğrultusunda sağlanmaktadır.

Borcunuzun tamamını öderken taksit ödeme tarihlerine birebir uymalısınız. Bütün borcunuzu taksitlendirme seçeneği ile ödediğiniz takdirde borcunuz kapanır ve kartınızı yeniden kullanabilirsiniz.

Kredi kartı limiti belirlerken ödemesini kolaylıkla yapabileceğiniz limitler kullanmaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bu gibi sorunların yaşanması kaçınılmaz bir hal alıyor. Aylık geliriniz ile aynı miktarda kart limiti açmanız doğru değildir. Çünkü gelir olduğu kadar da gider vardır. Siz bunun dışında kalan alışverişe ayırdığınız miktar kadar bir limit seçerseniz borç ödeyememe gibi durumlarla da karşılaşmazsınız.