Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme

Günlük yaşamda yapılan alışverişlerin birçoğunda kredi kartı kullanılmaktadır. Nakidin yerini almasının en büyük sebeplerinden birisi alışverişlerin taksitli yapılabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır. Alışverişlerin dikkatli yapılması sonucunda kullanıcıların sorun yaşamadıkları aşikârdır. Yanlış kullanım sonucunda ise kredi kartı borcunun günden güne yükseldiği görülmektedir. Bilinçsiz harcamaların yapılması sonucunda insanların harcamalarına dikkat etmemesi olmamasını istenen sonuçların doğmasına neden olmaktadır.

Kredi kartı borcunun zamanında ödenmesi kimse için sorun teşkil etmemektedir. Zamanında ödemelerin yapılmaması sonucunda ise bankaların son işlem olarak avukata başvurmaları, icra gelmesi ve daha birçok sıkıntı söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle de borcun ödenemediği durumlarda alternatif yollardan uygun olanları seçerek borcun tamamını ödeme yoluna gitmelisiniz. Borcun ödenemediği durumlarda kredi çekmek, az borçlar için nakit avans, yüklü borçlar için ise kredi kartı taksitlendirme firmalarına başvurabilirsiniz.

Nakit avans; kredi kartınız içerisinde kullanılabilir limitiniz olduğu zaman çekebileceğinizi nakit paradır. Kart içerisindeki limitten çekeceğiniz paraya göre banka tarafından faiz uygulaması yapılacağından istediğiniz paranın yaklaşık olarak 100 TL altını çekmek zorunda kalabilirsiniz. Taksite bölme şansına sahip olabilmektesiniz. Ne kadar çok taksit yaparsanız o kadar faiz işletilebilmektedir. Bu nedenle incelemenizi dikkatli yapmalısınız. Ekstrenize kredi kartı borcunuz olarak aylık olarak yansıtılacaktır.

Kredi çekme aşaması ise bankanızla anlaşma yolunda iyi bir yöntem olmaktadır. Bankalar belirli aralıklarla tüketici veya ihtiyaç kredilerinde kampanyalar düzenlemekte ve bunu kullanıcıları mesaj yoluyla veya telefon ile bildirmektedirler. Uygun faiz ve vade oranları ile müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadırlar. Bu kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Öncelikli olarak kendi bankanızla iletişime geçerek tüm borçlarınızı kapatmak istediğinizi belirtmelisiniz. Eğer size uygun kredi seçeneklerini sunarlarsa kendi bankanızla işinizi yapabilirsiniz. Eğer bankanızdan kredi alamazsanız da diğer bankalara başvurmalısınız. Bunu yapmadan önce bankaların size sunacağı faiz ve vade uygulamalarını incelemelisiniz. Uygun olan bankayı bulduktan sonra ise başvurunuzu yapmalısınız. Ödemelerinizi düzenli yapamadığınız sürece kredi puanınız düşük olmaktadır. Bu nedenle kredi kartı borcu ödemelerinin en azından asgari tutarlarını düzenli yapmalısınız.

Kredi kartı taksitlendirme yapan firmalar son zamanlarda birçok kişinin mağduriyetlerini gidermektedirler. Evlerine gelecek hacizlerden kurtarmaktadır. Haciz işlemi başlatıldıktan sonra bu firmalara başvuramıyorsunuz. Bu nedenle borçlarınızı ödeyemediğinizi fark ettiğiniz durumlarda zaman kaybetmeden bu firmalara başvurmalısınız. Çok kısa süre içerisinde tüm borçlarınızdan kurtulmanızı sağlayan firmalar kefil, senet istememektedirler. Kredi kartınız ve kimliğiniz ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır. İnternet üzerinden, mesaj yoluyla veya şahsen başvurarak ön başvurunuzu yapmanız mümkün olmaktadır. Aklınıza takılan tüm sorular için size yanıt verebilecek personelleri bulunmaktadır. Aklınıza yatarsa da öncelikli olarak tüm borçlarınızın hesaplanması yapılmaktadır. Borçlarınız ödenmektedir. Bankaların borçlarınıza eklemiş olduğu ve az olarak düşündüğünüz fakat giderek büyüyen faizlerden de kurtuluyorsunuz. Sizden ekstra alacağı komisyon ücreti bulunmaktadır. Borçlarınıza eklenen faizden çok daha az bir miktardır. Daha sonra toplam borcunuz ve eklenen komisyon kartınızdan alışveriş olarak çekilmektedir. Taksite bölünerek uygun ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Bazı bankaların erteleme kampanyaları bulunmaktadır. Bu kampanyalardan da yararlanabilme imkânına sahip olabilmektesiniz. Kaç kredi kartınız ne kadar borcunuz olursa olsun size uygun tüm seçenekler ile kredi kartı taksitlendirme firmaları tüm hizmetleri sunmaktadırlar.

Kredi kartı borcunuzdan kurtulmanız için size uygun seçeneklerden herhangi birini kullanabilirsiniz. Kaybettiğiniz zaman içerisinde borçlarınız gitgide çoğalmaktadır. Bir an önce engel olmalısınız. Aksi takdirde içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bu nedenle maaşınıza göre harcamalarınızı yapmalı ve ödeyemeyeceğinizi fark ettiğiniz durumlarda alışverişlerinizi kısıtlamalı, zorunlu alışverişler haricinde alışveriş yapmamalısınız. Tüm işlemlerinizi planlı yapmalısınız.