Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme Nedir?

Kredi Kartı Taksitlendirme Nedir?

Kredi kartı taksitlendirme; kredi kartları günümüzde vazgeçilemeyen, her türlü mağaza ya da internet alışverişlerimizde ödeme kolaylığı sağlayan ödeme yöntemi olduğu düşünüldüğünde her an ihtiyaç duyulabilecek bir işlemdir. Alışveriş sırasında herhangi bir nakit ödeme söz konusu olmadığı için, bazı zamanlarda alıveriş sırasında para ödenmemesi ekstrelerde ciddi birikmelere yol açabiliyor. Harcamaların hepsinde de  taksit yapma söz konusu olmazsa ve ayın sonunda sadece asgari ücret ödenirse, kalan borç üzerine eklenen yüksek faizler ödeme için ciddi sorunlar ile karşılaşmamıza neden olabiliyor.

Borçların birikmesi durumda, ödenemeyecek duruma gelip bankalarla sorun yaşanmaması adına kredi kartı borcu taksitlendirme devreye girebilir.

Kredi Kartı Taksitlendirme Nasıl Yapılabilir?

Ödenmesi sırasında sorun yaşanan kredi kartı için bankalardan yardım alınarak kredi kartı borcu yapılandırma yapılarak, kredi kartı taksitlendirme yapılabilir. Ama yapılandırma yapılan kredi kartları borç bitene kadar kullanılamadığı için, bütçe açısından sorunlara neden olabiliyor.

Kredi kartı ile ödeme konusunda yaşanan sorunlar için, kredi kartı borcu taksitlendirmesi yapan kuruluşlardan yardım alabilirsiniz. Bunun için tek koşulu, kredi kartının  banka tarafından herhangi bir yasal işleme uğramamış olmasıdır. Kredi kartına ait borca yönelik ön bilgiler verilerek, bu kuruluşlara başvuruda bulanabiliyorsunuz.

Kredi Kartı Taksitlendirmede Ne kadar Faiz Ödenir?

Kredi kartı borcu taksitlendirmesi için birden kart için başvuru yapabilirsiniz. Yasal bir işlem olup, tüm bankaların kredi kartı borçlarına dair yapılabilen bir uygulamadır. Başvuru yapılan kartlar için gerekli inceleme yapıldıktan sonra, kredi kartlarına ait tüm borçlarınız ödeniyor.

Kredi kartınıza ait olan tüm borçlar kapatıldıktan sonra, 9 il 12 ay vade arasında ödemelerinizi normal kredi kartına yapabiliyorsunuz. Böylece gün geçtikçe artacak olan ve ödenmesi ciddi problemlere neden olabilecek borcunuzdan kurtularak; hem yüksek faizlerden hem de  yasal işleme uğramaktan ve bundan dolayı ortaya çıkacak masraflardan kurtulmuş oluyorsunuz.

Kredi kartı borcu taksitlendirme için kredi kartı taksitlendirme faizi gibi ektra uygulamalardan kurtularak, sadece tek seferlik vade farkı yani komisyon ödeyerek; banka ya da başka bir yere yüksek faizler ödemekten kurtuluyorsunuz.