Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi Kartı Taksitlendirme

Kredi kartı ile bugün istediğimiz tüm ürünleri alma şansımız var. İster bir ekmek isterseniz bir araba. Neredeyse kullanılmadığı hiç bir alan yok gibi. Kredi kartı kullanıcılarıda aynı oranda artmaktadır. Kredi kartı bu kadar geniş kitlelere ulaştıkça ister istemez kredi kartı veren bankalar arasında da bir yarış başlamış bulunmaktadır. Kredi kartını en avantajlı hale getirebilmek için her gün yeni bir kampanya yapılmaktadır. Bu durumda hem iş yeri hem de bankalar kazanmaktadır. Tabi ki bu durum müşteriler içinde avantajlı bir durumdur. Bu sayede istedikleri ürünleri taksitle alabilme imkanı bulmaktadırlar. Kredi kartınızı iyi yönettiğiniz taktirde size sürekli olarak kazandıracaktır. Bu bazen mil puan bazen ise alışveriş puanı olacaktır. Hatta artık günümüzde bankalar arasında özel anlaşmalar yapılarak mesela bonus özelliği garanti bankasına ait olsa bile bir çok banka müşterilerini aynı hizmetten yararlandırmaktadır.

Kredi kartı kullanımı bu şekilde gün geçtikçe artmaktadır. Yalnız neredeyse belli periyotlarda ülkemizde karşılaşılan ekonomik krizlerde önce bu kredi kartı sahipleri mağdur olmaktadır. Ekonomik kriz dönemlerinde iş verenler öncelikle personel çıkartarak frene basarlar. Bu durumda işsiz güçsüz kalan kişiler mecburen ya birikimlerinden kullanmak zorundalar yada kredi kartlarının limitlerine asılmaktadırlar. Bu süre. ta ki iş bulana kadar sürer gider. Bu durumda kredi kartı limitleri sonuna kadar kullanılmış olur.

Kredi kartı mağdurları dediğimiz bu kişiler bir süre sonra asgari ücreti ödemeye bile güçleri yetmez. Bu durumda bir yolunu bulup bir an önce kredi kartınızı yapılandırmanız gerekir. Çünkü kredi kartı borcunuzu zamanında ödeyemediğinizde aynı zamanda kredi notunuzda etkilenir. Kredi notu bankalar arası ortak bir uygulama olduğundan dolayı herhangi bir bankada görünen problem tüm bankalarda aynı şekilde problem şeklinde görülmektedir. Bu sebeple eğer kredi kartınızı ödeyemez duruma geldiyseniz bir an önce kredi kartı taksitlendirme merkezleri aracılığıyla kredi kartınızı yapılandırın.