Son Eklenenler

Alış Verişte Kredi Kartı Kullanımı Ve Taksitlendirilmesi

Alış Verişte Kredi Kartı Kullanımı Ve Taksitlendirilmesi

Birden fazla bankanın kredi kartına sahip olan bireyler, bu kartların limitlerini sonuna kadar bitirip, asgari tutarlarını ödeyerek döndürmeye çalışırken, borcun hiç azalmadığını ve sürekli faiz yediklerini fark ederler. Bu duruma kısa sürede çözüm bulamazlarsa kartlar bloke olur ve yasal takip süreci başlatılır. Bu gibi durumlar kişilerin canını bir hayli sıkan ve zorlayıcı problemlerdir. Bu duruma gelmeden bankalardan talep edilen kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi sonucu da yukarıda belirten sonuçtan farklı olmamaktadır.

Çünkü banka sisteminde ödemeleriniz düzensize geçtiğinde, her aksamada bir faiz uygulaması söz konusu olacaktır. Dolayısıyla bir kere ipin ucunu kaçırdığınızda kredi kartı borcu taksitlendirme uygulaması da pek bir fayda sağlamayacaktır.

Ancak günümüzde sizlere bankalardan çok daha az bir komisyon karşılığında kredi kartı borcu taksitlendirme hizmeti veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmaları bankalardan ayıran en büyük özellikleri sürekli faiz uygulamamaları ve taksit erteleme avantajıyla sizlere süre tanımalarıdır. Dilerseniz bir firmayla anlaşarak, firma tarafından bankalara olan borçlarınız kaldırılır ve bir kartınızın üzerinden taksitlendirme yapılarak, sıkıntılarınızın giderilmesi sağlanabilir.